H-M2-Sporcu Malzemeleri ve Kontrolü

140 KAYITLI ÖĞRENCİ

EĞİTİMİN AMACI

Ülkemizde düzenlenen okçuluk yarışmalarında sporcu ekipmanlarının (yaylar, aksesuarlar, kıyafetler, reklamlar vb.) Dünya Okçuluk Federasyonu Kural Kitaplarının ve Türkiye Okçuluk Federasyonu Yarışma Talimatnamesinin düzenlemiş olduğu temel kurallara uygun olarak kullanılmasını, malzeme kontrolleri sırasında dikkat edilecek hususları ve bu sayede sporcuların eşit şartlar altında ve adil olarak mücadele etmesini sağlamaktır.

EĞİTİM İÇERİĞİ

Bu eğitim modülü; ülkemizde organize edilen okçuluk yarışmalarında Dünya Okçuluk Federasyonu Kural Kitapları ve Türkiye Okçuluk Yarışma Talimatnamesinde tanımlanan klasik ve makaralı yayların teknik özelliklerinin, bu ekipmanların üzerinde kullanılacak aksesuarlara ait güncel kuralların hakemlerimize aktarılmasını ve malzeme kontrolleri sırasında yerine getirilecek prosedürleri içermektedir.

KAZANIMLAR

Tüm hakemlerimizin sporcular tarafından yarışmalarda kullanılan ekipman (yay, ok vb.) ve aksesuarlarının Dünya Okçuluk Federasyonu Kural Kitapları ve Türkiye Okçuluk Federasyonu Yarışma Talimatnamesince düzenlenen temel şartları taşıyıp taşımadığının bilinmesine yönelik kural bilgilerinin ve uygulamalarının geliştirilmesi sağlanacaktır.

Eğitim Konuları

Klasik Yay
H-M2-Konu-1: Klasik Yay 00:40:00
HM2-K1-Sınav 00:04:00
Makaralı Yay
H-M2-Konu-2: Makaralı Yay 00:40:00
HM2-K2-Sınav 00:04:00
Her İki Yay Kategorisinde Kullanılan Ekipmanlar
H-M2-Konu-3: Her İki Yay Kategorisinde Kullanılan Ekipmanlar 00:40:00
HM2-K3-Sınav 00:04:00
Malzeme Kontrolü
H-M2-Konu-4: Malzeme Kontrolü 00:40:00
HM2-K4-Sınav 00:05:00
FİNAL SINAVI
HM2-Final-Sınav 00:10:00

Eğitim Yorumları

5

5
3 yıldız
 • 5 Yıldız3
 • 4 Yıldız0
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0
 1. 5

  çok güzel anlatılmıştır.

 2. Modül-2

  5

  Soru bankasının miktarı ve çeşitliliği çok iyi.

 3. İçerik ve bir minik problem

  5

  Genel olarak eğitime yeni slaytlarla birlikte yeni bilgilerin eklenmesi çok iyi olmuş. Örneğin klasik ve makaralı yayda izin verilen malzemelerin sonda karşılaştırmalı verilmesi çok netleştiriyor kopuk bilgilerimizi.

  Bunun dışında konuyu tamamla düğmesi tıklandığında ekran kararıyor. ESC tuşuna basınca normale dönüyor ama. Bu problem sadece benim bilgisayarımla da ilgili olabilir.

  Bu güzel eğitim için teşekkürler.

TOF Akademi © Türkiye Okçuluk Federasyonu Tüm Hakları Saklıdır.